Przejdź do głównej treści

33 lata pracy na rzecz samorządu Henryka Janusa

| Łukasz | Lokalne

33 lata temu odbyły się pierwsze wolne wybory w Polsce. Wtedy też po raz pierwszy w Radzie Miejskiej w Rogoźnie zasiadł Henry Janus.

Wybory do rad gmin w 1990 zostały zarządzone na dzień 27 maja przez Prezesa Rady Ministrów Tadeusza Mazowieckiego. Były to pierwsze wybory do samorządu terytorialnego w Polsce po jego przywróceniu (zniesiony on został w 1950 i na cztery dekady zastąpiony przez rady narodowe). Dokładnie 33 lata temu po raz pierwszy radnym został wybrany Henryk Janus. Jest najdłużej zasiadającym radnym w całym powiecie obornickim. Pomimo upływu lat oraz zmian na fotelu Burmistrza Rogoźna cieszy się całym czas zaufaniem mieszkańców swojego okręgu.

Życzymy mieszkańcowi Gościejewa kolejnych lat pracy na rzecz dobra lokalnej społeczności.

Na zdjęciu radny Henryk Janus w towarzystwie członków Klub Radnych "Aktywni dla Gminy Rogoźno" (od lewej): Sebastian Kupidura, Maciej Kutka oraz Paweł Wojciechowski.

Władze Gminy Oborniki oraz spółki SC Transport doszły do porozumienia w kwestii obornickiej komunikacji autobusowej.
W wielkanocny poniedziałek w Lipie zorganizowano śmingusa-dyngusa.
Program rewitalizacji Rogoźna to nie tylko diagnoza problemów, ale plan konkretnych działań za miliony złotych. Dokument jasno wskazuje, po co powstał i jakie efekty ma przynieść mieszkańcom.
Sześć odcinków dróg powiatowych o łącznej długości 2,7 km zostanie przebudowanych do końca sierpnia 2026 r. Umowę z wykonawcą podpisano 01.04.2026 r. 
Czy prace urzędników w Obornikach będzie wkrótce wspierała sztuczna inteligencja? Gmina zrobiła pierwszy krok i podpisała list intencyjny z wiceministrem cyfryzacji. Specjalnie dla eoborniki.pl mamy komentarz do tej współpracy.
Wysokie ceny paliw mogą pogrążyć obecnego przewoźnika. Czy Oborniczanie stracą sprawdzony środek transportu?
Od 01.04.2026 r. w gminie Rogoźno rozpoczną się kontrole dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi. Działania przeprowadzą Straż Miejska oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.