fbpx

Mobilne centrum integracji i aktywizacji dla uchodźców w Obornikach!

Od czerwca na terenie Obornik prowadzone będą działania wspierające aktywizację i integrację uchodźców w lokalnych społecznościach. W planach są działania tj.: zajęcia kulinarne, porady prawne, pierwsza pomoc przedmedyczna, polski dla początkujących, doradztwo zawodowe, zumba, zajęcia plastyczne dla dzieci i dorosłych, art.-terapia czy nauka języków obcych.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej wprowadza ofertę integracyjno-aktywizacyjną dla uchodźców z Ukrainy. Bezpłatne zajęcia mają na celu pomoc w adaptacji kulturowej oraz wsparcie na rynku pracy czy w zakresie procedur i przepisów funkcjonujących w naszym kraju. Dotychczas tego typu zadania odbywały się wyłącznie w większych miasta, jak np. Poznań – celem prowadzonych działań jest dotarcie do osób, które mieszkają w Obornikach i miejscowościach ościennych.

W ramach wsparcia będziemy organizować również:

- spotkania z prawnikiem

- pomoc w aktywizacji na rynku pracy/doradztwo zawodowe

- kursy językowe

I edycja – warsztatów plastycznych

Pierwsze zajęcia plastyczne pod hasłem „Wspólne warsztaty dla dzieci i rodziców – Stroiki wiosenne” odbędą się 10.06 o godz. 11:00 w Obornickim Ośrodku Kultury, sala kameralna
ul. Armii Poznań 18.

Zapisy

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel. 888 080 631.

Więcej informacji można otrzymać pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plakat.pdf