fbpx

2 mln zł na budowę obiektu sportowego w Chrustowie

foto: UM Oborniki

360 hal sportowych otrzyma dofinasowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach dwuletniego programu " Olimpia", który realizowany jest na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich. Pośród wytypowanych beneficjentów jest jedna szkoła z powiatu obornickiego.

Program Olimpia pierwszym naborze realizowany będzie w 360 placówkach i łącznie przeznaczono na niego 730 mln zł. Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania. Do programu nie zakwalifikowało się 21 wniosków.

W Wielkopolsce dofinansowanie trafi do 31 placówek w tym do Szkoły Podstawowej w Chrustowie z przeznaczeniem na budowę obiektu sportowego. Dotacja wynosi 2 mln zł. Informację o przyznaniu dofinansowania skomentował dla naszego portalu wijewoda Michał Zieliński: