Przejdź do głównej treści

Kolejne okrucieństwo wobec psa

| Łukasz | Lokalne

O kolejnym przypadku znęcania się nad psem informuje Towarzystowo Opieki nad Zwierzętami w Obornikach. Pies trafił do obornickiego schroniska.

Pies przywieziony został do Azorka z Wełny z gminy Rogoźno 24 marca 2023r. Został odebrany po interwencji. Właściciel pozostawił go zamkniętego w kojcu i wyjechał. Na chwilę obecną jest psem, który nie pozwala przy sobie nic zrobić. Całe swoje życie był zamknięty w małym kojcu.- informuje Schronisko Azorek. 

TOZ Oborniki podało komunikat o następującej treści:

Porzucony Dolar został pozostawiony przez właściciela w kojcu o wymiarach 140 cm x 190cm. Nie opuszczał tego miejsca przez długi czas co widać po ilości odchodów . Dolar przebywa obecnie w schronisku Azorek a o sprawiedliwości zadecyduje SĄD.
Kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem. Jednym z przestępstw znęcania nad zwierzęciem jest zatem według ustawy jego porzucenie!!

  

 źródło: TOZ/Oborniki, Schronisko Azorek

Od 10 marca pasażerowie podróżujący pociągami na trasie między Obornikami a Rogoźnem muszą przygotować się na istotną zmianę w organizacji ruchu. Koleje Wielkopolskie, reagując na liczne prośby mieszkańców sołectwa Parkowo, zdecydowały o przeniesieniu przystanku Zastępczej Komunikacji Autobusowej.
Od 08.03.2026 r. na odcinku kolejowym Oborniki – Rogoźno wprowadzone zostaną czasowe zmiany w ruchu pociągów. Za połączenia regionalne pojadą autobusy zastępcze, a część składów dalekobieżnych zostanie skierowana objazdami. Utrudnienia potrwają do 26.03.2026 r.
Gmina Rogoźno pozyskała łącznie 251 660 zł z funduszy Województwa Wielkopolskiego na kluczowe działania prośrodowiskowe. Środki te zostaną podzielone na poprawę jakości wód w jeziorach oraz stworzenie strategii klimatycznych. 
To jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w gminie Oborniki. 10.04.2026 r. w Centrum Rekreacji Oborniki odbędzie się IV Kongres Firm. W programie: AI w biznesie, marketing, przywództwo i networking.
27.02.2026 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach gościła Wicewojewodę Wielkopolską Karolinę Fabiś-Szulc. Rozmowy dotyczyły realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej oraz planów na 2026 rok.
Zarząd Powiatu Obornickiego 26.02.2026 r. ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2026 roku. Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dotacje m.in. na edukację, kulturę, sport, turystykę i wypoczynek dzieci i młodzieży.
Gmina Oborniki otrzyma ponad 11 mln zł na zwiększenie konkurencyjności komunikacyjnej. Środki na inwestycje samorząd pozyska z Metropolii Poznań.