Skip to main content


Obradowali oborniccy seniorzy

| oborniki.pl | Lokalne

Do końca czerwca ma zostać wydany obornicki "Gminny Informator dla Seniorów".

 

Podczas środowego, tj. 22 marca, spotkania Radni Seniorzy podjęli intencyjną uchwałę dotyczącą wprowadzenia pilotażowego programu „Taxi dla Seniora”. Według wstępnych założeń program miały stworzyć możliwość uruchomienia przewozów osób samotnych, nie mających środków lokomocji, które nie mogą się poruszać samodzielnie i mają kłopot z dotarciem do urzędu, do szpitala, czy apteki.

W sesji wzięła udział Joanna Młodożyńska, która przedstawiła informacje dotyczące Bezpłatnej Rehabilitacji Domowej w ramach NFZ, dla osób posiadających orzeczenie, o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Seniorzy dyskutowali również o dostępności miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami (koperty).

Ważnym tematem sesji stał się „Gminny Informator dla Seniorów” – zawierający najważniejsze informacje dotyczące miasta i gminy, z którego będą mogli korzystać oborniccy seniorzy. Radni zapoznali się z materiałami przygotowanymi w grupach, które zostały opracowane i uzupełnione przez Buro Promocji i Sportu. Termin wydania publikacji oszacowano wstępnie na koniec czerwca.   

O łączeniu funkcji sołtysa i radnej, ale i o Błażeju Pacholskim, rozmawialiśmy z Barabarą Bacic-Gaertner z Rożnowa.
Nowe centrum handlowe w Obornikach, ma być oddane do użytku jeszcze w tym roku. Kompleks handlowy będzie zlokalizowany przy ulicy Gołaczyńskiej, przy skrzyżowaniu z DK11.
Chcecie aktywnie zakończyć długi weekend i przy okazji wesprzeć zacny cel? Zapraszamy w niedzielę 2 czerwca o 14:00 na plac K. Marcinkowskiego w Rogoźnie.
Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski o przyznanie przez Zarząd Powiatu Obornickiego medalu „Zasłużony dla Powiatu Obornickiego”.
Wyróżnienia w konkursie "Miejsce Przyjazne Seniorom w Gminie Oborniki" zostaną przekazane 21 czerwca.  Podczas obrad Obornickiej Rady Seniorów poinformował o tym kierownik promocji Krzysztof Sroka. 
Trzecia Droga wywalczyła kolejne stanowisko w lokalnych władzach. Tym razem jest to funkcja drugiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Obornickiego.
Zarząd Powiatu Obornickiego otrzymał jednogłośnie absolutorium.