Przejdź do głównej treści

Odszedł Marek Lemański

| Łukasz | Lokalne

Z przykrością informujemy, że zmarł Marek Lemański, radny Rady Miejskiej w Obornikach.

Pasją Marka Lemańskiego była działalność społeczna oraz pomoc drugiej osobie. Emerytowany nauczyciel historii i radny Rady Miejskiej w Obornikach od 2006 roku. Szczególnie bliskie sercu były dla pana Marka problemy osób niepełnosprawnych.

Burmistrz Szrama w informacji o śmierci pana Marka Lemańskiego napis: … Zawsze miał swoje zdanie, które nie zawsze było popularne. Pamiętał o tradycji i historii

Wyrazy współczucia dla Rodziny.

 

 

W weekend 13–14 września 2025 r. w Ryczywole odbywają się uroczystości 100-lecia budowy kościoła pw. św. Mikołaja. W programie znalazły się: piknik rodzinny, kulinarny pokaz Remigiusza Rączki, koncerty, wykłady historyczne i zielarskie, zwiedzanie kościoła oraz Msza św.
Ponad 1 mln zł wyniesie budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. Inwestycja ma powstać do końca 2025 roku.
9 września zmarł Tadeusz Kasperek, pierwszy komendant Straży Miejskiej w Obornikach. Informację przekazał obornicki urząd.
W Centrum Rekreacji Oborniki trwa coroczna przerwa techniczna. Choć dla mieszkańców oznacza to chwilowy brak kąpieli, dla pracowników to najbardziej intensywne dwa tygodnie w roku.
Gmina Oborniki prowadzi wymianę tabliczek z nazwami ulic. Zakończył się kolejny etap.
Władze Rogoźna oddały hołd ofiarom II wojny światowej.
30 sierpnia 2025 r. mieszkańcy gminy Rogoźno wspólnie podziękują za tegoroczne plony. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Dożynki Gminne – wydarzenie łączące tradycję z rozrywką.