Skip to main content


Gmina Oborniki przekazała 2,7 mln zł na drogę Wargowo-Kowalewko

| Łukasz | Lokalne

Gmina Oborniki przekazała na drogę powiatową 2055P przez Wargowo i Kowalewko 2,7 mln zł.

To najważniejsza inwestycja drogowa w ostatnich latach na terenie gminy Oborniki. Droga powiatowa między Kowalewkiem i Wargowem jest w fatalnym stanie. Każdego roku jej nawierzchnia pogarsza się. Szczególnie duże utrudnienia występują w okresie zimowym. Śliska i dziurawa nawierzchnia, wyboje na poboczach doprowadzają do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Po wielu latach oczekiwań mieszkańcy Kowalewka i Wargowa będą mogli odetchnąć z dużą ulgą. Z kolejnej inwestycji cieszy się Starosta Obornicki Zofia Kotecka. 

– Cieszymy się, że wreszcie przystępujemy do realizacji naszego największego zadania z zakresu rozbudowy dróg powiatowych. Po przebudowie drogi w Gminie Rogoźno na odcinku Tarnowo-Karolewo oraz trwających wciąż pracach w Gminie Ryczywół na odcinku Gorzewo-Ryczywół przyszedł czas na poprawę bezpieczeństwa w Gminie Oborniki – mówiła podczas podpisywania umowy Starosta Zofia Kotecka.

– Dziękuję Panu Wojewodzie za udzielone dofinansowanie oraz Panu Burmistrzowi Obornik i całej Radzie Miejskiej w Obornikach za przekazaną dotację. Dzięki dobrej współpracy udało nam się zrealizować kolejny ważny cel – podkreśliła Starosta.

Przewodnicząca Komisji Gospodarki i Rozwoju Katarzyna Woźniak po przyjęciu budżetu przez Radę Powiatu Obornickiego tak odniosła się do drogi Wargowo-Kowalewko (29.12.2022 r.):

Zakończyła się ostatnia w tym roku sesja Rady Powiatu Obornickiego. Uchwalony został budżet na 2023 rok. Jest to bardzo ambitny budżet na tak trudne czasy…, biorąc pod uwagę sytuację geopolityczną, rosnące ceny energii elektrycznej i cieplnej , jak również galopującą inflację...
Warto jeszcze dodać, że na sesji wprowadziliśmy do budżetu 2,7 mln zł od Gminy Oborniki na przebudowę drogi Wargowo-Kowalewko. Dziękujemy radnym Obornik oraz Burmistrzowi Tomaszowi Szramie za wsparcie finansowe dla przebudowy tej kluczowej drogi powiatowej.
 
Łączny koszt inwestycji wynosi 21.735.759,90 zł. Wartość samej umowy z wykonawcą wyniosła 21.052.850,81. Dofinansowanie ze środków rządowych to 15.578.388,94 zł. 2,7 mln zł wyniosła dotacja Gminy Oborniki. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Powitatu Obornickiego. 
 
Zakończenie budowy drogi przewidziane jest na maj 2024 roku. Wykonawcą inwestychi jest NDI Energy Sp. z o. o. z Dąbrowy.

 

O łączeniu funkcji sołtysa i radnej, ale i o Błażeju Pacholskim, rozmawialiśmy z Barabarą Bacic-Gaertner z Rożnowa.
Nowe centrum handlowe w Obornikach, ma być oddane do użytku jeszcze w tym roku. Kompleks handlowy będzie zlokalizowany przy ulicy Gołaczyńskiej, przy skrzyżowaniu z DK11.
Chcecie aktywnie zakończyć długi weekend i przy okazji wesprzeć zacny cel? Zapraszamy w niedzielę 2 czerwca o 14:00 na plac K. Marcinkowskiego w Rogoźnie.
Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski o przyznanie przez Zarząd Powiatu Obornickiego medalu „Zasłużony dla Powiatu Obornickiego”.
Wyróżnienia w konkursie "Miejsce Przyjazne Seniorom w Gminie Oborniki" zostaną przekazane 21 czerwca.  Podczas obrad Obornickiej Rady Seniorów poinformował o tym kierownik promocji Krzysztof Sroka. 
Trzecia Droga wywalczyła kolejne stanowisko w lokalnych władzach. Tym razem jest to funkcja drugiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Obornickiego.
Zarząd Powiatu Obornickiego otrzymał jednogłośnie absolutorium.