Przejdź do głównej treści

Obwodnica Obornik w planach na 2023 rok!

| Łukasz | Lokalne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma zaplanowany na 2023 rok przetarg na obwodnicę Obornik.

GDDKiA opublikowała informację na temat zaplanowanych inwestycji na najbliższy rok. Zarządca dróg ma w planach przetargi na ok. 480 km. Są wśród nich inwestycje na krajowej "11". W południowej części Wielkopolski jest w koncepcji odcinek Ostrów Wielkopolski-Kępno. W północnej części województwa znalazła się informacja o obwodnicy Obornik.

Obwodnica Obornik to odcinek, który został przygotowany w szybkim tempie. Pierwsze koncepcje poprowadzenia arterii przez GDDKiA zostały zastąpione projektem społecznym. Tutaj jest ogromna zasługa mieszkańców regionu, którzy potrafili znaleźć między sobą porozumienie, aby wypracować wspólne stanowisko. Na całością czuwał od początku Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, który osobiście uczestniczył w spotkaniach wraz z urzędnikami.

Warto uzmysłowiść sobie, że to na razie plany na ogłoszenie przetargu obwodnicy. Nie zmienia to faktu, że Oborniki są bardzo blisko zbudowania wymarzonej drogi.

Źródło: eoborniki.pl, money.pl, gddkia.gov.pl

 

W gminie Oborniki stanęły pojemniki na odzież i tekstylia używane. Mieszkańcy mogą korzystać z 26 punktów, które obsługuje firma Wtórpol. Od 2025 r. tekstylia trzeba zbierać selektywnie.
Stare konstrukcje skateparku w Obornikach nie zostały należycie zabezpieczone. Rozpadające się elementy z wystającymi gwoździami stanowiły w weekend ogromne niebezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży.
Po raz 14 obradowała Obornicka Rada Seniorów obecnej kadencji. Wśród omawianych tematów pojawił się Dzień Profilaktyki Zdrowia "GO po zdrowie!".
Bogdanowo zaprasza mieszkańców na Dzień Bogdanowa połączony z Dniem Dziecka. W sobotę 13.06.2026 r. na uczestników czekają koncerty, występy lokalnych artystów, atrakcje dla najmłodszych oraz niespodzianka muzyczna w postaci występu DJ Gooto.
Przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Kowanowskiej w Obornikach zostanie zamknięty od 10 do 29 czerwca 2026 r. Utrudnienia mają związek z budową drugiego toru kolejowego realizowaną na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Przejazd kolejowy przy cmentarzu w Parkowie pozostanie zamknięty dłużej niż planowano, dlatego autobusy linii 31 i 32 nadal kursują zmienionymi trasami. Pasażerowie muszą liczyć się także z możliwymi opóźnieniami.
W Poznaniu podpisano 6.06.2026 r. porozumienie dotyczące utworzenia Wioślarskiego Centrum Treningowo-Szkoleniowego WCTS ROGOŹNO. To jedna z najważniejszych informacji dla lokalnego sportu w ostatnich latach i szansa na dalszy rozwój wioślarstwa nad Jeziorem Rogozińskim.