fbpx

Do Obornik dotarło 200 ton węgla

W gminie Oborniki będzie można kupić od piątku węgiel z rządowego programu preferencyjnego. Pierwsza jego partia już dotarła.

Gmina Oborniki przystąpiła do rządowego programu preferencyjnej sprzedaży węgla dla mieszkańców. Bardzo szybko w Urzędzie Miejskim rozpoczęło się zbieranie wniosków od zainteresowanych mieszkańców. Na potrzeby realizacji zadania urząd opracował własny system teleinformatyczny do wydawania potwierdzeń, ale także do możliwości wydawania węgla przez zainteresowane podjęciem współpracy składy węgla. Tych do urzędu zgłosiło się pięć.

4 listopada burmistrz Tomasz Szrama podpisał umowę o zakup paliwa stałego z jedną ze spółek skarbu państwa. Na podstawie złożonych wniosków przygotowane zostało zapotrzebowanie,  a po zweryfikowaniu przez spółkę węglową przystąpiono do realizacji zamówienia opiewającego na 50 ton groszku/ekogroszek i 150 ton orzecha. Gmina zorganizowała transport węgla, który pochodzi z Kazachstanu. Transport  urobku przyjechał  w tym tygodniu przyjechał do składów węgla.

Już od piątku, 25 listopada pierwszy węgiel trafi do mieszkańców. Każdy kto otrzymał potwierdzenie złożenia wniosku, a także smsa o możliwości odbioru węgla może zgłosić się do jednego z poniższych składów w temacie i sposobie jego odbioru:

  • Skład Opału GS, ul. Stanislawa Staszica 46
  • P.U.H. Kas – But Mieczysław Kasprzyk, Rożnowo ul. Franciszka Mickiewicza 5,
  • Biuro Zbytu Paliw Woźniak Sp. z o.o., ul. Stanisława Staszica 24
  • Skład węgla Lipka Andrzej, Wargowo 81 a

Gmina Oborniki jest jednym z pierwszych samorządów w Wielkopolsce, który podpisał umowę ze spółką węglową oraz zrealizował pierwsze zamówienie.

Do 24 listopada do Urzędu Miejskiego w Obornikach wpłynęło 710 wniosków o zakup paliwa stałego. Z tego 252 wnioski na groszek/ekogroszek i 453 wnioski na orzech. Aktualnie spółka węglowa przygotowuje się do realizacji drugiego zamówienia, które wysłane zostało już w piątek, 18 listopada opiewającego na 100 ton groszku/ekogroszek i 100 ton orzecha. O szczegółach dostaw i możliwości odbioru będziemy Państwa informować.

Do realizacji zadania związanego z dystrybucją węgla burmistrz Tomasz Szrama wyznaczył Sekretarza Gminy Krzysztofa Nowackiego.

Źródło: UM Oborniki