fbpx

Anna Nowicka o odwołaniu jej z funkcji przewodniczącej komisji finansów

Radna Anna Nowicka odniosła się do odwołania jej z funkcji przewodniczącej komisji finansów.

Przed tygodniem informowaliśmy o odwołaniu Anny Nowickiej z fukcji szefowej komisji finansów przy Radzie Powiatu Obornickiego. Stało się to po poparciu wniosku Waldemara Cyranka przez radnych: Piotra Netera, Andrzeja Ilskiego, Piotra Desperaka, Zbigniewa Nowaka oraz samego wnioskodawcy. Do radnej wysłaliśmy prośbę o ustosunkowanie się do decyzji członków komisji. 

Widmo odwołania mnie z funkcji Przewodniczącej Komisji Finansów wisiało nade mną od momentu zerwania umowy koalicyjnej, czyli odwołania Pani Renaty Tomaszewskiej z funkcji Przewodniczącej Rady Powiatu. Pierwsza próba miała miejsce w miesiącu czerwcu tego roku. Mimo celowego „dokoptowania” członków Komisji Finansów odwołanie nie powiodło się. Doszło do skutku w trwającym miesiącu wrześniu po przekonaniu nowego członka zarządu (Zbigniew Nowak) do głosowania zgodnie z dyscypliną koalicyjną. Zatem odpowiedź na pytanie Pana Redaktora jest jasna.

Dopowiem jedynie, że dla mnie nie są ważne stołki i tytuły funkcyjne. Najważniejsze jest to, że dzięki staraniom moim i Radnym z mojego klubu „Nasza Gmina – Nasz Powiat” (Renata Tomaszewska, Agata Pasternak) remontowana jest droga Gorzewo – Ryczywół, od której wszystko się zaczęło.

Przypominamy, że nowym przewodnicącym został Piotr Desperak.