Przejdź do głównej treści

Europejski Dzień bez Samochodu

| MP | Lokalne

Dzień bez Samochodu kończy Europejski Tydzień Mobilności, który zawsze przypada w dniach 16–22 września. To cykliczne przedsięwzięcie Komisji Europejskiej promuje zmianę zachowań komunikacyjnych z naciskiem na wybór transportu zbiorowego oraz innych inteligentnych i przyjaznych środowisku naturalnemu rozwiązań.

W tym dniu szczególnie zachęcamy wszystkich do poruszania się rowerami a w przypadku konieczności pokonania niedużych odległości zachęcamy do najzwyklejszego spaceru. Jeśli pozostawcie na parkingu swój samochód zamieniając go rowerem lub po prostu idąc do celu w znacznie większym stopniu przyczynicie się do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. Będzie to również bardzo dobre dla waszego organizmu!

W tym dniu wiele miast w Polsce wprowadza darmową komunikacje publiczną, tak samo będzie 22.09.22 w Obornikach. Jeżeli, więc nie masz roweru, albo musisz pokonać dłuższa trasę w Obornikach zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej!

Poniżej linki do aktualnego rozkładu jazdy wg. linii: 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34

W dniu 25 kwietnia 2025 roku odbyła się w Rogoźnie Inauguracja Rogozińskiego Questu Powstańczego oraz Rajd z questem szlakiem Powstania Wielkopolskiego w Rogoźnie.
1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Na aktywne spędzenia majówki zaprasza Centrum Rekreacji Oborniki. Będzie otwarte przez cały weekend!
W Starostwie Powiatowym w Obornikach otwarto Terenowy Punkt Paszportowy. To ogromny sukces Powiatu Obornickiego.
25 maja odbędzie się wędrówka wzdłuż Samicy Kierskiej. To kolejna akcja pomocy dla Wiktorii Rembacz.
Jubileusz 745-lecia Rogoźna przyciąga liczne grono sympatyków aktywnego spędzania wolnego czasu. Za nami liczne zawody. Kolejne już niebawem.
 Od 30.04.2025 r. rozpocznie funkcjonowanie Terenowy Punkt Paszportowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Obornikach.