Przejdź do głównej treści

Kończą utwardzać drogę w Maniewie (foto)

| Łukasz | Lokalne

Firma BIMEX kończy prace przy utwardzaniu drogi w Maniewie.

 

Około 240 metrów nowej drogi ułatwi poruszanie się mieszkańcom Maniewa. Krótki odcinek alejki dotychczas kojarzył się z dziurami i szansami uszkodzenia zawieszenia. Firma BIMEX kończy już jednak swoje prace. Wkrótce nowa droga będzie do dyspozycji mieszkańców wsi.

 

W ramach prac spółka BIMEX wybudowała nawierzchnię asfaltową oraz chodnik iwraz ze zjazdami z kostki betonowej. Wykonane zostało również odwodnienie powierzchniowe.

Koszt inwestycji wyniósł 471 tys. zł. Umowa na realizację zadania została podpisana przez Burmistrza Obornik Tomasza Szramę 27 kwietnia. 

Fot. Błażej Pacholski

 

 

W gminie Oborniki stanęły pojemniki na odzież i tekstylia używane. Mieszkańcy mogą korzystać z 26 punktów, które obsługuje firma Wtórpol. Od 2025 r. tekstylia trzeba zbierać selektywnie.
Stare konstrukcje skateparku w Obornikach nie zostały należycie zabezpieczone. Rozpadające się elementy z wystającymi gwoździami stanowiły w weekend ogromne niebezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży.
Po raz 14 obradowała Obornicka Rada Seniorów obecnej kadencji. Wśród omawianych tematów pojawił się Dzień Profilaktyki Zdrowia "GO po zdrowie!".
Bogdanowo zaprasza mieszkańców na Dzień Bogdanowa połączony z Dniem Dziecka. W sobotę 13.06.2026 r. na uczestników czekają koncerty, występy lokalnych artystów, atrakcje dla najmłodszych oraz niespodzianka muzyczna w postaci występu DJ Gooto.
Przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Kowanowskiej w Obornikach zostanie zamknięty od 10 do 29 czerwca 2026 r. Utrudnienia mają związek z budową drugiego toru kolejowego realizowaną na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Przejazd kolejowy przy cmentarzu w Parkowie pozostanie zamknięty dłużej niż planowano, dlatego autobusy linii 31 i 32 nadal kursują zmienionymi trasami. Pasażerowie muszą liczyć się także z możliwymi opóźnieniami.
W Poznaniu podpisano 6.06.2026 r. porozumienie dotyczące utworzenia Wioślarskiego Centrum Treningowo-Szkoleniowego WCTS ROGOŹNO. To jedna z najważniejszych informacji dla lokalnego sportu w ostatnich latach i szansa na dalszy rozwój wioślarstwa nad Jeziorem Rogozińskim.