Przejdź do głównej treści

Remont kanalizacji bez rozkopów

| MP | Lokalne

Przez najbliższe godziny w Obornikach, utrudniony jest wyjazd w kierunku Urzędu Miejskiego przy Gimnazjum nr 3, na ul. Piłsudskiego rozstawiony został specjalistyczny sprzęt przy pomocy którego wykonywane jest uszczelnienie instalacji kanalizacyjnej przechodzącej pod skrzyżowaniem przy Urzędzie Pocztowym.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba rozkopywać ruchliwej ulicy. Kanalizacja uszczelniana jest rękawem z żywicy, która wprowadzana jest przy pomocy specjalnego urządzenia. Cała operacja, łącznie z ustabilizowaniem się tworzywa uszczelniającego, może potrwać około 24 godzin.

Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim. 
Za tydzień rozpoczyna się remont mostu na rzece Wełnie w miejscowości Wełna. Przeprawa na czas prowadzonych prac zostanie wyłączona z ruchu!
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że woda w ryczywolskim wodociągu nadaje się do celów spożywczych i gospodarczych.