Przejdź do głównej treści


Harcerze nie zapomnieli

| MP | Lokalne

Oborniccy harcerze z Hufca Oborniki uczcili 1 sierpnia 68 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach obchodów przygotowano okolicznościową wystawę fotografii na Rynku oraz odbył się apel pamięci przy pomniku Bohaterów II Wojny Światowej.

Kulminacyjnym momentem obchodów w całym kraju jest godzina 17, godzina “W”, o tej godzinie delegacja Władz samorządowych ze Starostą Adamem Olejnikiem, Zastępcą Burmistrza Piotrem Woszczykiem, przedstawicielem kombatantów, Straży Miejskiej oraz delegacja harcerzy złożyły wiązanki pod pomnikiem Bohaterów II Wojny Światowej.

Poza harcerzami na Rynku oraz przy pomniku pojawiło się kilku mieszkańców Obornik, o 17 nie zawyła syrena. Pamiętamy...

Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach zostanie zamknięty od 7 kwietnia. To informacja nieoficjalna. Czekamy na jej potwierdzenie przez rzecznika PORR S.A.
W piątek 27.03.2026 r. po południu przywrócono ruch pociągów na odcinku Oborniki – Rogoźno. Linia była zamknięta od 8 marca z powodu prac modernizacyjnych. Zakończenie robót opóźniło się, a pasażerowie nie doczekali się oficjalnych komunikatów o zmianie terminu.
W sali konferencyjnej spółki Komsport odbył się Dzień Sołtysa. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. 
Tomasz Szrama pozostał przewodniczącym obornickiego koła Koalicji Obywatelskiej. 
Na budowę S11 na odcinku Piła-Szczecinek wpłynęło 14 ofert. Trwa analiza przedstawionych dokumentów.
W piątek, tj. 27 marca br., odbędzie się Msza Święta żałobna za duszę zmarłego Piotra Sitka.
Dobre wieści dla miłośników historii w powiecie obornickim! Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnęło nabór do programu „Ochrona zabytków 2026”, kierując ogromne środki do naszych gmin.