fbpx

Słoneczny piknik w Budziszewku (foto)

Boisko wiejskie w Budziszewku było świadkiem wspaniałej zabawy mieszkańców wsi.

Piękna i słoneczna pogoda zachęcała mieszkańców Budziszewka do wspólnego spotkania na boisku. Piknik rozpoczął sołtys Szymon Witt, który wraz z Prezesem Stowarzyszenia Natura Budziszewko Wojciechem Chlebdą, przywitał wszystkich gości oraz przekazał informacje organizacyjne. Swoja obecnością tego dnia spotkanie na boisku zaszczyciili: Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski z małżonką, Przewodnicząca Rady Powiatu Obornickiego Renata Tomaszewska, Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Zaranek oraz radni Maciej Kutka i Henryk Janus.

Na uczestników Pikniku czekał pokaz sprzętu strażackiego w wykonaniu OSP Budziszewko. Każdy mógł też zapoznać się z wyposażeniem wozu bojowego. Druhowie dodatkowo rozwinęli węże strażackie, z których polała się, ku uciesze najmłodszych, woda. Koło Gospodyń Wiejskich EKOBABKI wraz ze Stowarzyszeniem Natura zorganizowali stoisko z jedzeniem, które cieszyło się ogromnym powodzeniem.Nie brakowało potraw mięsnych, a zadowoleni mogli być także wielbiciele placków.

Atrakcje dla dzieci zapewniła rogozińska HEKSA. Były malowanki, ale także liczne zabawy. Grupę animatorów koordynowała Malwina Kmieciak. 

Sołtys Szymon Witt dziękował za przybycie gościom. Była okazja do rozmów o bieżących potrzebach wsi, ale i ambitnych planach Sołectwa. 

Nasza wieś rozwiija się z każdym rokiem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie tak liczne zaangażowanie mieszkańców - mówił Szymon Witt. Dziękuję za to co udało nam się już zrobić, ale liczę, że wspólnymi siłami uda nam się jeszcze więcej. Swoim zwyczajem podziękował swoim stowarzyszeniom: Kolejny raz wsparli nas nasi druhowie. Dziękuje im, ale także naszym 2 innym organizacjom: Stowarzyszeniu Natura oraz KGW. Działając razem możemy zrobić wiele.

Dziękuję naszym wspaniałym gościom. Mam nadzieję, że podejmując kolejne decyzje o inwestycjach będą pamiętać o naszym Sołectwie. Zapraszam częściej do naszej pięknej wsi.

Piknik zakończyła zabawa taneczna, którą prowadził  DJSeba.