Jan Paweł II patronem ziemi obornickiej

Jan Paweł II patronem ziemi obornickiejPatron Obornik błogosławiony Jan Paweł II to bezsprzecznie jeden z największych Polaków w dziejach naszej ojczyzny. Uroczystość w trakcie której Obornikom nadano Jego PATRONAT odbyła się 26.06.2012. Uroczysta Msza Święta zgromadziła na obornickim rynku około 1000-ca wiernych, którzy byli świadkami wyniesienia na ołtarz relikwii naszego wielkiego rodaka.

Mszy przewodniczył arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki, odprawił ją w intencji Obornik i ziemi obornickiej. Oborniki stały się w ten sposób trzecim miastem w Polsce, których patronem jest Jan Paweł II, pozostałe miasta to Wadowice i Świdnica.


Wydarzenie to posiada ogromną wagę dla wiernych, przyjęcie patronatu to dla lokalnego Kościoła zobowiązanie, to kultywowanie pamięci o Papieżu Polaku, to życie zgodnie z Jego naukami. Jednym ze zobowiązań ma być stworzenie w Obornikach hospicjum, do jego stworzenia zobowiązał się w imieniu Obornik Burmistrz Szrama.


Arcybiskup Gądecki potwierdził nadanie patronatu odczytując decyzję Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 6 czerwca 2011, decyzja została potwierdzona zgodą Papieża Benedykta XVI. Arcybiskup w swoim kazaniu nawiązał do marginalizowania we współczesnym społeczeństwie duchowości, wiary. Rzeczy święte, ważne zbyt często są wystawiane w konfrontacji z mało znaczącymi rzeczami doczesnymi, są wyśmiewane. Wezwał do życia zgodnie z nauką Jana Pawła II - “Wchodźcie przez wąską bramę!!!”. Arcybiskup zadał pytanie ile czasu poświęcamy dziennie na bezsensowne rozmowy w internecie, na oglądanie telewizji, a ile na modlitwę? Warto pytanie to zadać sobie w  ciszy.


Nadanie patronatu połączone zostało z wprowadzeniem do Obornik relikwii Ojca Świętego. Relikwie otrzymaliśmy z rąk Kardynała Dziwisza. Przywiozła je delegacja w dniu 13.06 tego roku. Dźwiękowy zapis tej uroczystości mieli okazję usłyszeć wierni na Rynku. Msza Święta zakończyła się uroczystym wniesieniem relikwii do Kościoła Wniebowziętej NMP, tam wierni mogli ucałować relikwie. Zostały one umieszczone w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.


Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież