fbpx

48-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie

Kara nawet do 2 lat więzienia może grozić 48-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kierujący samochodem osobowym został zatrzymany przez dzielnicowego z Ryczywołu. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie przed Sądem.

13 kwietna br. około godziny 20:30 dzielnicowy z Ryczywołu podczas obchodu rejonu służbowego w miejscowości Łopiszewo zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW Polo. W trakcie kontroli policjant wyczuł od kierującego zapach alkoholu. Sprawdził więc stan jego trzeźwości. Okazało się, iż 48-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, iż mężczyzna ma orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

O dalszym losie 48-latka zadecyduje Sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg. Obornicka Policja apeluje o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i dostosowaną do panujących warunków drogowych.