Przejdź do głównej treści

Trwają przygotowania do otwarcia Punktów Szczepień Masowych

| oborniki.pl, powiatobornicki.pl | Lokalne

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia podczas wtorkowej telekonferencji z samorządami, Punkty Szczepień Masowych mają zostać uruchomione na początku maja. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostaną podane w tym miesiącu.

Na terenie naszego powiatu trwają już przygotowania do otwarcia Punktów Szczepień Masowych. Powstaną one na terenie Rogozińskiego Centrum Kultury i Szpitala Powiatowego w Obornikach, a także dzięki staraniom Starosty Obornickiego Zofii Koteckiej w sali Cafe Sport na terenie hali sportowej przy Zespole Szkół im. UNICEF w Obornikach.

Punkty na terenie Gminy Oborniki obsługiwać będzie SPZOZ Oborniki, natomiast punkt w Gminie Rogoźno NZOZ OBST Ambulance Union. Wydajność każdego z punktów ma wynieść 1000 szczepień na tydzień.

We wtorek w punkcie zlokalizowanym w hali sportowej przy ul. Obrzyckiej w Obornikach odbyło się spotkanie, podczas którego Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zatwierdziła wskazane miejsce. Ustalono także  wstępne zasady funkcjonowania punktu oraz zakres jego wyposażenia.

Gmina Oborniki złożyła wniosek do II etapu programu PKP PLK dotyczącego budowy bezkolizyjnego przejazdu przy ul. Łukowskiej. To ważny krok, ale warto jasno oddzielić fakty od oczekiwań.
Już w najbliższą niedzielę (8.02.2026) mieszkańcy ziemi rogozińskiej spotkają się, aby wspólnie upamiętnić tragiczne wydarzenia sprzed wieków.
Zumba, tabata, stretching i atrakcje dla dzieci – wszystko w jednym celu. W niedzielę 8 lutego w Obornikach odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Joanny Marcinkowskiej.
Obornicka komunikacja obsługuje dziś wszystkie linie. Silny poranny mróz nie spowodował opóźnień.
Warunki pogoda opóźniają prace budowlane przy budowie sali gimnastycznej w Chrustowie. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie czasu realizacji zadania. 
Tak niskich temperatur dawno nie było w naszym regionie. W medialnym szumie wokół słusznej walki o dobro zwierząt nie możemy zapominać o ludziach – szczególnie o tych, którzy zimą są najbardziej narażeni.
16 stycznia 2026 r. w obornickim szpitalu  odbyła się wizyta autoryzacyjna mająca na celu weryfikację spełniania wymagań określonych w ustawie z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.