Przejdź do głównej treści

A. Nadolny: Kościół w Parkowie jest wizytówką wsi (wywiad)

| Łukasz | Lokalne

Kościół parafialny w Parkowie ma w 2020 roku kolejny remont za sobą.

Parafia w Parkowie istnieje od XIV wieku. Obecny kościół murowany został zbudowany z latach 1785-1802, a konsekracja miała miejsce w 1845 roku. W ostatnich latach udało się wykonać bardzo ważne remonty. W 2020 roku było to malowanie, które wykonano ze środków parafii oraz Gminy Rogoźno. Mówi o tym radny Adam Nadolny. youtube.com/eoborniki

Fot. Kościół w Parkowie przed malowaniem- 17.05.2020 r.

W piątek 27.03.2026 r. po południu przywrócono ruch pociągów na odcinku Oborniki – Rogoźno. Linia była zamknięta od 8 marca z powodu prac modernizacyjnych. Zakończenie robót opóźniło się, a pasażerowie nie doczekali się oficjalnych komunikatów o zmianie terminu.
W sali konferencyjnej spółki Komsport odbył się Dzień Sołtysa. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. 
Tomasz Szrama pozostał przewodniczącym obornickiego koła Koalicji Obywatelskiej. 
Na budowę S11 na odcinku Piła-Szczecinek wpłynęło 14 ofert. Trwa analiza przedstawionych dokumentów.
W piątek, tj. 27 marca br., odbędzie się Msza Święta żałobna za duszę zmarłego Piotra Sitka.
Dobre wieści dla miłośników historii w powiecie obornickim! Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnęło nabór do programu „Ochrona zabytków 2026”, kierując ogromne środki do naszych gmin.
Budowa obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 osiągnęła poziom 76 proc. zaawansowania. Wykonawca zakończył już kluczowe prace związane z infrastrukturą podziemną i aktualnie koncentruje siły na obiektach inżynieryjnych oraz nowym układzie drogowym.