Przejdź do głównej treści

Ryś spędził wtorkowe popołudnie w Ryczywole (foto)

| Łukasz | Lokalne

Kolejny raz w naszym regionie pojawił się ryś.

Tym razem dużego kota mogli zobaczyć mieszkańcy Ryczywołu. We wtorkowe popołudnie pojawił się on na Osiedlu Kwiatowym - film youtube.com/eoborniki

Ryś długo jednak nie zwiedzał Ryczywołu. Został odłowiony i przewieziony do Drawska. Tam będzie miał mniej kontaktu z ludźmi.

Przypominamy, że wcześniej zwierzę pojawiało się w okolicy Dąbrówki Leśnej.

Zdjęcia: Maciej Nagórny.

Na 5 budynkach rogozińskich szkół pojawiły się defibrylatory AED. To efekt projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego. 
Firma Colas Polska przebuduje ulicę Obornicką w Kowanówku. Gmina Oborniki pozyskała na ten cel środki z projektu projektu „Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań – Etap II”.
Powiat obornicki realizuje dużą modernizację osnowy geodezyjnej. Prace obejmują cały teren i potrwają do listopada 2026 r., a ich efekty wpłyną na mapy i inwestycje.
25.04.2026 r. na parkingu Starostwa Powiatowego w Obornikach odbędzie się wydarzenie Biketag. W godzinach 10:00–14:00 mieszkańcy będą mogli oznakować rower i wziąć udział w akcjach związanych z bezpieczeństwem.
Jeszcze w tym tygodniu ma zostać zakończony remont odcinka ul. Czarnkowskiej w Obornikach.
Trwające ponad 25 lat kontakty i przyjaźń pomiędzy mieszkańcami Emmen/ Holandia i Obornik zostały ukoronowane najwyższym wyróżnieniem nadawanym przez Wojewodę Wielkopolskiego dla wybitnie zaangażowanego mieszkańca Emmen- Menno Vos, który od roku 1981 wspiera materialnie społeczeństwo polskie a Obor…
Na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odsłonięto ławeczkę Wojciechy Dutkiewicz. Uroczystość zgromadziła mieszkańców, którzy wspólnie uczcili pamięć nauczycielki, powstańczyni i twórczyni zalążków muzeum.