fbpx

Tiry nie wjadą do centrum Obornik

Tiry nie będą już wjeżdzały do centrum Obornik.

Gdy tylko rozpoczęły się prace związane z budową małej obwodnicy Obornik, burmistrz Tomasz Szrama zapowiedział, że tuż po zakończeniu tej inwestycji tiry znikną z centrum miasta. Tak też się stało, gdy tylko mała obwodnica została oddana do użytku, rozpoczęły się konsultacje i prace związane z przygotowaniem zmiany organizacji ruchu. Zgodnie z nią cały ciężki transport samochodowy jadący z Czarnkowa, lub Obrzycka ma zostać skierowany właśnie na obwodnicę, która jest przedłużeniem ulicy Juliana Kubiaka.

Nowa, stała organizacja, która została już wprowadzona, samochody jadące od Obrzycka kieruje ulicą Juliana Kubiaka do małej obwodnicy, to samo dotyczy samochodów jadących z Czarnkowa. Dzięki rozmowom z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu udało się również wprowadzić zakaz skrętu z drogi krajowej  nr 11 w ulicę Lipową.

Zmiany w organizacji ruchu to pierwszy etap, w kolejnym wykonany zostanie projekt przebudowy ulicy Czarnkowskiej, a na projekt gmina przekazała już środki do Starostwa Powiatowego w Obornikach. 

Oborniki reklama Orange 800x250