fbpx

Gminę Ryczywół czeka podwyżka śmieci

Gminę Ryczywół nie ominie podwyżka śmieci.

Informacja o podwyżce cen za odbiór odpadów komunalnych w Związku Międzygminnym Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej wzburzyła oborniczan. Gmina Oborniki nie może dofinansowywać tego działania z własnego budżetu, więc wszystkie koszty muszą ponosić jej mieszkańcy. Reguluje tą kwestię polskie prawo. Osoby mieszkające na nieruchomości zabudowanej budynkiem z więcej niż 4 lokalami mieszkalnymi zapłacą 25 złotych. Dla mieszkających w mniejszych nieruchomościach opłata wyniesie 28 złotych. 

Prawdopodobnie do 25-26  zł wzrośnie też koszt opłata za wywóz odpadów komunalnych w Ryczywole. Gmina jest po otwarciu oferty na takie zadanie. Na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ryczywół w 2021 r." odpowiedziała tylko jedna firma. Propozycja jest dużo wyższa od oczekiwań lokalnych władz. To będzie musiało się przełożyć niestety dla ryczywolan na wyższe opłaty. Dokładna stawka zostanie zapewne podana w ciągu 2 tygodni.

Odbiór odpadów oferta na 2021.pdf

Nie wiadomo jeszcze jakie opłaty będą mieć od stycznia rogoźnianie. Tam nie został jeszcze rozstrzygnięty jeszcze przetarg.