fbpx

Pomóżmy mieszkance Pacholewa (foto)

Wczoraj doszczętnie spłonął dom Pani Wiesławy, mieszkanki Pacholewa. W wyniku pożaru straciła ona dobytek całego życia.

Historia Pani Wiesławy z Pacholewa przypomina najczarniejszy scenariusz. Kilka tygodni temu pożegnała ona męża, któremu z wielkim oddaniem poświęcała się przez lata wycieńczającej choroby. Dziś stanęła w obliczu kolejnej tragedii. W wyniku pożaru straciła ona dobytek całego życia.

Jej dom został całkowicie zniszczony. Budynek wymaga kapitalnego remontu i choć córka Pani Wiesławy robi co w jej mocy, by schorowana mama mogła wrócić do ukochanego domu, to straty przekraczają możliwości tej rodziny.

Strawione pożarem mieszkanie wymaga generalnego remontu, zanim ktokolwiek będzie mógł tam zamieszkać. Potrzebne jest właściwie wszystko: ogromne ilości materiałów budowlanych i przede wszystkim środki na zakup niezbędnych rzeczy – to niewielki dom, ale zniszczenia w nim są potężne.

W związku z tym apelujemy do ludzi dobrej woli, aby wspomogli tę dobrą i uczciwą kobietę.  Zachęcamy do wsparcia zbiórki, która pozwoli Pani Wiesławie wyremontować mieszkanie i przywrócić nadzieję na dalsze spokojne lata.

Stowarzyszenie Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych „Ludzki Gest” im. Jana Pawła II zorganizowało zrzutkę, z której dochód zostanie przeznaczony przeznaczony na rzecz odbudowy domu. Wystarczy wejść na stronę https://zrzutka.pl/z2putd i wpłacić dowolną, nawet niewielką kwotę.

Darczyńcy mogą kontaktować się również bezpośrednio z córką poszkodowanej pod nr telefonu: 883 005 508.

Pilne!!

Potrzebny jest również kosztorysant, który umożliwi dokładne oszacowanie strat.