fbpx

Plac zabaw w Dąbrówce Leśnej już otwarty (foto)

We wtorek, 20 października odbył się oficjalny odbiór placu zabaw w Dąbrówce Leśnej.

Usytuowany przy blokach Nadleśnictwa (ul. Gajowa) teren rekreacyjny wzbogacił się o barwne urządzenia zabawowe dla najmłodszych. 

Łączny koszt budowy to niemal 60 tys. zł. Ponadto projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020” i wygranego przez sołectwo konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” Kwota dofinansowania to 30 tys. zł. 

Na oficjalnym otwarciu placu obecni byli. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i jednocześnie moderator programu Odnowy Wsi Jarosław Maciejewski, radni Rady Miejskiej w Obornikach Małgorzata Witek i Dariusz Szrama, byli jej członkowie Zenon Talar, Artur Wróblewski oraz mieszkańcy Dąbrówki Leśnej.

W zakres inwestycji, której wykonawcą jest Grupa Hydro Sp. z o.o. z Mosiny wchodzą: zestaw zabawowy, huśtawka podwójna wahadłowa, linarium, czworobok sprawnościowy, przejście stonoga oraz mała infrastruktura – ławki z oparciem, kosze na śmieci i ogrodzenie. 

Foto, źródło: oborniki.pl