fbpx

Budowa obwodnicy Obornik zaplanowana na lata 2023 – 2026 r.

W 2026 r. zakończyć mają się prace związane z budową obwodnicy Obornik. Takie informacje przekazali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad na posiedzeniu stowarzyszenia S11.

 

W poniedziałek 12 października 2020 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw „Droga S11” Po wyborze Przewodniczącego zebrania, który został burmistrz Obornik Tomasz Szrama, omówione zostały sprawy bieżące stowarzyszenia, a następnie przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad dokonali prezentacji zaawansowania prac nad budową drogi S 11 na terenie Województwa Wielkopolskiego.

Prace cały czas trwają, a z godnie z zaprezentowanym harmonogramem, 22,2 km drogi na trasie Poznań – Oborniki wraz z obwodnicą zrealizowany będzie w latach 2023 – 2026. Odcinek Ujście – Oborniki o długości 49 km w latach 2023 – 2027 r.

Niedawny wybór wariantu społecznego dla przebiegu obwodnicy Oborniki, o który wspólnie zabiegaliśmy z mieszkańcami Gminy Oborniki to duży krok do przodu przy tak wyczekiwanej realizacji tej inwestycji. Informacje jakie podczas posiedzenia Stowarzyszenia S11 usłyszeliśmy od przedstawiciele GDDKiA, a szczególnie konkretne daty sprawiają, że bodowa obwodnicy Oborniki w końcu  staje się realna – mówi burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

S11 1

Źródło: Oborniki.pl