fbpx

Wyjazd studyjny do Skórcza (foto)

Przedstawiciele władz Gminy Ryczywół wybrali się na wyjazd studyjny do Skórcza.

1 października zorganizowano wyjazd do miejscowości Skórcz (Kociewie). Celem wyjazdu było naoczne zapoznanie się z funkcjonowaniem kogeneracji w zakładzie produkcyjnym IGLOTEX. Wyjazd studyjny był efektem trwających od kilku miesięcy rozmów na temat ewentualnego wprowadzenia na teren Ryczywołu kogeneracji, czyli procesu, w którym energia pierwotna zawarta w paliwie, takim jak gaz ziemny lub biogaz, zostaje zamieniona na dwa produkty: energię elektryczną i ciepło. Proces technologiczny został szczegółowo opowiedziany przez przedstawicieli firmy Energy Solution. Obecni przyjrzeli się również podłączeniu ogrzewania prowadzonego z firmy Iglotex do jednej ze spółdzielni mieszkaniowej.
Zwiedzającym towarzyszyli: burmistrz miasta Skórcz pan Janusz Kosecki, zarządcy spółdzielni mieszkaniowej i przedstawiciele firmy Energy Solution. Wyjazd, w którym uczestniczyli Wójt Gminy Ryczywół pan Henryka Szrama, radni Rady Gminy Ryczywół z Przewodniczącym RG panem Łukaszem Krzyśko, Skarbnik Gminy Ryczywół pani Agnieszka Kostyk, właściciele firmy Łuk-Mar, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego pan Krzysztof Garnetz i przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, zaczerpnęli sporą dawkę wiedzy na temat nowoczesnej metody pozyskiwania ciepła, jak również mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na szereg pytań związanych z ową technologią.

Przewodniczący Rady Gminy w Ryczywole zwraca uwagę na ochronę środowiska: Kogeneracja jest szansą na poprawę jakości powietrza na terenie gminy, jak również daje szansę na sprowadzenie błękitnego paliwa jakim jest gaz ziemny. O tym czy zdecydujemy się na takie rozwiązanie podejmiemy decyzje za miesiąc - informuje Łukasz Krzyśko.

Źródło: Gmina Ryczywół