fbpx

W Rogoźnie powstanie bieżnia lekkoatletyczna

W Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie powstanie nowoczesna bieżnia i skocznia w dal.

We wtorek 22 września burmistrz Roman Szuberski podpisał umowę z wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu, z firmą MARDO-SPORT z Puszczykowa. W ramach umowy firma wykona 4-torową bieżnię lekkoatletyczną i skocznię za kwotę 187 754,58 zł. - w tym 60 000,00 zł z dofinansowania w ramach Programu Lekkoatletycznego realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w zakresie infrastruktury sportowej i turystycznej.

Zakres prac
Lekkoatletyczna bieżnia prosta 100-metrowa 4-torowa. Projekt przewiduje maksymalne wykorzystanie istniejącego terenu kompleksu szkoły, zaprojektowano bieżnię po śladzie starej bieżni prostej o nawierzchni żużlowej. Bieżnia posiada strefę startu (dobieg) o długości 3,0 m oraz strefę hamowania (wybieg) o długości 10,0 m.
Nawierzchnia bieżni poliuretanowa na podbudowie kruszywowej wodoprzepuszczalnej.
Skocznia w dal
Wypełniona miękkim wilgotnym piaskiem. Grubość warstwy piasku, co najmniej 30 cm grubości. Szerokość zeskoczni (miejsca lądowania) nie mniej niż 2,75 m i nie więcej niż 3,00 m. Wymiary zeskoczni 2,75x8,0 m. Nawierzchnia rozbiegu poliuretanowa na podbudowie kruszywowej wodoprzepuszczalnej. Zgodnie z umową prace zakończą się do 6 listopada 2020.

Źródło: UM Rogoźno