Przejdź do głównej treści

Ruszył oddział paliatywny

| eoborniki.pl, powiatobornicki.pl | Lokalne

W obornickim szpitalu od 24 sierpnia ruszył oddział paliatywny.

Świadczenia na Oddziale Paliatywnym przysługują osobom chorującym na nieuleczalne, postępujące, ograniczające życie choroby nowotworowe i nienowotworowe. Opieka ta jest ukierunkowana na poprawę jakości życia, ma na celu zapobieganie bólowi i innym objawom somatycznym oraz ich uśmierzanie, łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych.

Jednostki chorobowe, które kwalifikują pacjenta do leczenia na Oddziale Paliatywnym to:
- Choroba wywołana przez ludzki wirus upośledzenia odporności (HIV)
- Nowotwory
- Następstwa zapalnych chorób ośrodkowego układu nerwowego
- Układowe zaniki pierwotne zajmujące ośrodkowy układ nerwowy
- Stwardnienie rozsiane
- Kardiomiopatia
- Niewydolność oddechowa niesklasyfikowana gdzie indziej
- Owrzodzenie odleżynowe

Wpisu do kolejki oczekujących można dokonać pod numerem telefonu 61 29 73 618 - informuje Starostwo Powiatowe w Obornikach.

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowie zakończyli swój udział w ogólnopolskim konkursie „Silni Polską!”, docierając aż do finału centralnego i uzyskując tytuł laureata. Nagrodą za wiele miesięcy pracy był wyjazd do Krakowa i udział w gali podsumowującej konkurs.
28.06.2001 Starostowie Christian Zuhlke - Luchow-Dannenberg i Jacek Koralewski - Powiat Obornicki podpisali w Objezierzu umowę o partnerstwie powiatów.
Gmina Oborniki pozyskała dofinansowanie do remontu szatni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowie. Pieniądze pochodzą z programu "Szatnia na Medal - Edycja 2026".
Od 30.06.2026 r. kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami na moście na Wełnie w Obornikach. Wprowadzono ruch wahadłowy, zamknięto jeden pas oraz kładkę dla pieszych.
Na budowie obwodnicy Rogoźna zakończył się kolejny miesiąc robót. Drogowcy ułożyli warstwę ścieralną na prawie całym odcinku drogi głównej i wykonali nasadzenia zieleni.
Gmina Oborniki pojawiła się w rozmowie o możliwej lokalizacji stałej bazy wojsk USA pod Poznaniem. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wskazał, że w grę może wchodzić duży grunt blisko Biedruska.
Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.