Przejdź do głównej treści


Będzie można ponownie korzystać z obornickiego skateparku

| eoborniki.pl, fot. UM Oborniki | Lokalne

Po długiej przerwie będzie można wkrótce ponownie korzystać z obornickiego skateparku.

Przeprowadzona kontrola stanu urządzeń na skateparku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach stwierdziła konieczność naprawy części z nich. Niestety okres pandemii wstrzymał wiele działań. Na szczęście teren do jazdy i wykonywania różnych ewolucji na m.in. na rolkach będzie za kilka dni ponownie otwarty. Obornickie Centrum Sportu zapowiada, że jest szansa, aby stało się to jeszcze w tym tygodniu. 

Pamiętajmy, aby podczas korzystania z obiektów użyteczności publicznej zachować względy bezpieczeństwa i higieny.

 

Wysokie ceny paliw mogą pogrążyć obecnego przewoźnika. Czy Oborniczanie stracą sprawdzony środek transportu?
Od 01.04.2026 r. w gminie Rogoźno rozpoczną się kontrole dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi. Działania przeprowadzą Straż Miejska oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach zostanie zamknięty od 7 kwietnia. To informacja nieoficjalna. Czekamy na jej potwierdzenie przez rzecznika PORR S.A.
W piątek 27.03.2026 r. po południu przywrócono ruch pociągów na odcinku Oborniki – Rogoźno. Linia była zamknięta od 8 marca z powodu prac modernizacyjnych. Zakończenie robót opóźniło się, a pasażerowie nie doczekali się oficjalnych komunikatów o zmianie terminu.
W sali konferencyjnej spółki Komsport odbył się Dzień Sołtysa. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. 
Tomasz Szrama pozostał przewodniczącym obornickiego koła Koalicji Obywatelskiej. 
Na budowę S11 na odcinku Piła-Szczecinek wpłynęło 14 ofert. Trwa analiza przedstawionych dokumentów.