fbpx

Powstaje parking przy Centrum Rekreacji Oborniki (foto)

Po 3 latach oczekiwań ruszyły prace przy budowie parkingu przy Centrum Rekreacji Oborniki.

Bogata oferta usług Centrum Rekreacji Oborniki przyciąga wiele osób. Wraz z nimi pojawia się od lat problem miejsc do parkowania. Ten problem uda się w końcu rozwiązać. Kilka dni temu ruszyły bowiem prace przy budowie parkingu. Zanim jednak prace rozpoczęły się było trzeba zająć się m.in. odlesienie terenu. Koszt usunięcia drzew oznaczał wypłatę odszkodowania Lasom Państwowym w wysokości blisko 50 tys. zł. W tym przypadku bowiem nie było mozliwości przeprowadzenia zasadzeń rekompensujących wyrodowanie drzew.

Budowa parkingu była dla nas priorytetem - mówi radny Ariel Mańczak. To nie tylko kwestia komfortu dla klientów Centrum, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Ruch przy ul. Czarnkowskiej jest bardzo duży - wyjaśnia radny.

Koszt inwestycji realizowanej przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach to ok. 900 tys. zł. Środki na zadanie przekazała Gmina Oborniki. Działania odbędą się w 2 etapach. Oprócz miejsc dla 128 samochodów osobowych znajdą się też 2 dla autobusów. Powstanie też w tym miejscu wiata dla rowerzystów. Poinformował nas o tym Burmistrz Tomasz Szrama.