Przejdź do głównej treści

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Obornickiego

| powiat obornicki | Lokalne

W czwartek Radni Rady Powiatu Obornickiego już po raz drugi obradowali w trybie zdalnym. Sesja ta była jedną z najważniejszych w roku, gdyż w jej trakcie Radni pochylili się nad uchwałami, dotyczącymi przyjęcia sprawozdania finansowego i wykonania budżetu za 2019 roku, a także głosowali nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu.

Głosowania poprzedziło omówienie sprawozdania z wykonania budżetu przez Skarbnika Powiatu Joannę Konieczną oraz odczytanie pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Po przedstawieniu przez Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Przemysława Szramę wniosku o udzielenie absolutorium, głos zabrali radni, którzy wyrazili uznanie dla działań Zarządu i podziękowali za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

– Jako klub Blok Koalicyjny zdecydowaliśmy bez żadnych wątpliwości zagłosować za udzieleniem absolutorium, wyrażając uznanie dla Zarządu Powiatu, a także dla wszystkich radnych i pracowników Starostwa, ponieważ realizacja budżetu to wspólne dzieło – dodała Przewodnicząca Rady Powiatu, Renata Tomaszewska.

– W imieniu naszego klubu dziękuję, że realizowane są kolejne inwestycje, że staramy się zapewnić godziwą edukacje w szkołach i godziwy pobyt pacjentów w Szpitalu Powiatowym, oraz że realizujemy tak liczne inicjatywy, a z zadań nałożonych na nas jako samorząd powiatowy wywiązujemy się z takim zaangażowaniem – mówił radny Błażej Cisowski.

Podczas głosowania 14 radnych opowiedziało się za udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu przy 1 głosie przeciw.

– Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Ja swoje podziękowania kieruję w stronę członków Zarządu, wszystkich radnych, ale też pani Skarbnik, która ma wielki udział w wykonaniu tego budżetu – powiedziała Starosta Zofia Kotecka.

Źródło: powiatobornicki.pl

 

Tunel pod torami, nowe drogi, przebudowa dworca i most kolejowy nad Wartą – brzmi jak rewolucja. A mieszkańcy os. Powstańców mają wobec tego miejsca różne wizje: jedni chcą boiska, inni dodatkowych parkingów.
Na początku sierpnia z funkcji sołtysa w Jaraczu zrezygnował Krystian Szymczak. W poniedziałek mieszkańcy sołectwa wybrali nowego gospodarza Jaracza.
W weekend 13–14 września 2025 r. w Ryczywole odbywają się uroczystości 100-lecia budowy kościoła pw. św. Mikołaja. W programie znalazły się: piknik rodzinny, kulinarny pokaz Remigiusza Rączki, koncerty, wykłady historyczne i zielarskie, zwiedzanie kościoła oraz Msza św.
Ponad 1 mln zł wyniesie budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. Inwestycja ma powstać do końca 2025 roku.
9 września zmarł Tadeusz Kasperek, pierwszy komendant Straży Miejskiej w Obornikach. Informację przekazał obornicki urząd.
W Centrum Rekreacji Oborniki trwa coroczna przerwa techniczna. Choć dla mieszkańców oznacza to chwilowy brak kąpieli, dla pracowników to najbardziej intensywne dwa tygodnie w roku.
Gmina Oborniki prowadzi wymianę tabliczek z nazwami ulic. Zakończył się kolejny etap.