fbpx

Mogą dokończyć inwestycję w Gościejewie

Budowa chodnika w Gościejewie może zostać dokończona.

W miejscowości Gościejewo prowadzona jest inwestycja drogowa. Część prac musiała zostać wstrzymana. Wynikało to z konieczności uzupełnienia dokumentacji. Uwagi swoje zgłosił bowiem GAZ-SYSTEM. Spółka jednak przed kilkoma dniami otrzymała wymagane przez nią dokumentację. Inwestycja może być kontynuowana. 

Takiej możliwości nie ma jednak na placu budowy między Tarnowem i Karolewem. GAZ-SYSTEM oczekuje na uzupełnienie dokumentacji. 

Odpowiedź na pytania dotyczące obu inwestycji przesłała Iwona Dominiak - rzecznik GAZ-SYSTEM:

Przebudowa obu dróg w pewnych ich fragmentach zaplanowana została na skrzyżowaniu z przebiegającymi pod nimi gazociągami wysokiego ciśnienia, należącymi do GAZ-SYSTEM. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz kwestiami bezpieczeństwa prowadzenie takich prac wymaga uzgodnienia projektu oraz sposobu prowadzenia prac z operatorem gazociągu. W przypadku drogi powiatowej 2020P Tarnowo – Karolew obecnie oczekujemy na przesłanie przez inwestora poprawionej dokumentacji projektowej. W przypadku drogi gminnej w miejscowości Gościejewo wykonawca może przystąpić do prac budowlanych. 14.05.2020 r. inwestor złożył ostatni z brakujących dokumentów i jeszcze tego samego dnia został on zatwierdzony przez GAZ-SYSTEM Oddział w Poznaniu. 

Do obu inwestycji jeszcze powrócimy.