Przejdź do głównej treści

Burza wokół inwestycji na ul. Różanej w Rogoźnie (film)

| Łukasz | Lokalne

Rada Miejska w Rogoźnie ma ponownie zająć się budową ul. Różanej.

30 kwietnia Rada Miejska w Rogoźnie nie podjęła decyzji o budowie ul. Różanej. Przypominamy, że z Funduszu Dróg Samorządowcyh Rogoźno otrzymało 1,6 mln zl dofinansowania na inwestycję. Warunkiem jednak jest znalezienie w budżecie 800 tys zł, aby móc realizować to zadanie. 

Dla mieszkańców, którzy czekają blisko 40 lat na budowę swojej drogi, to szokująca decyzja. Z czasem jednak emocje opadły, a wszystkie strony zaczęły szukać merytorycznych rozwiązań. Epidemia koronawirusa, ale także m.in. zwolenienie z opodatkowania osób poniżej 26 roku życia, powodują niższe wpływy do budżetu gminy. To komplikuje realizację zadań. Nawet takich, jak ul. Różana w Rogoźnie. Mieszkańcy ulicy uważają w znacznej części, że za sytuację po części odpowiadają też radni opozycji. 

Klub radnych pod przewodnictwem Łukasza Zaranka postanowił jeszcze raz zająć się sprawą.

 

W piątek 27.03.2026 r. po południu przywrócono ruch pociągów na odcinku Oborniki – Rogoźno. Linia była zamknięta od 8 marca z powodu prac modernizacyjnych. Zakończenie robót opóźniło się, a pasażerowie nie doczekali się oficjalnych komunikatów o zmianie terminu.
W sali konferencyjnej spółki Komsport odbył się Dzień Sołtysa. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. 
Tomasz Szrama pozostał przewodniczącym obornickiego koła Koalicji Obywatelskiej. 
Na budowę S11 na odcinku Piła-Szczecinek wpłynęło 14 ofert. Trwa analiza przedstawionych dokumentów.
W piątek, tj. 27 marca br., odbędzie się Msza Święta żałobna za duszę zmarłego Piotra Sitka.
Dobre wieści dla miłośników historii w powiecie obornickim! Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnęło nabór do programu „Ochrona zabytków 2026”, kierując ogromne środki do naszych gmin.
Budowa obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 osiągnęła poziom 76 proc. zaawansowania. Wykonawca zakończył już kluczowe prace związane z infrastrukturą podziemną i aktualnie koncentruje siły na obiektach inżynieryjnych oraz nowym układzie drogowym.