Przejdź do głównej treści

Malowanie znaków poziomych w Obornikach (foto)

| Łukasz | Lokalne

W Obornikach trwa malowanie pasów. Prace realizowana są ze środków gminnych.

Na ulicach Obornik malowane są pasy i przejścia dla pieszych. Odświeżanie poziomych znaków poprawia bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W sobotę malowanie pasów odbywało się m.in. na ul. Młyńskiej. 

Oborniczanom w pamięci na lata pozostanie na pewno wydarzenie z 2013 roku. Firma malująca znaki poziome zrobiła błąd na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zamiast STOP zobaczyliśmy STPO. Poniżej na zdjęciu pokazujemy już poprawiony napis.

 

Powrót Bajki do centrum Obornik przestaje być jedynie zapowiedzią. Po ogłoszeniu przetargu przez PWiK zajrzeliśmy do dokumentacji projektowej i sprawdziliśmy, jak będzie wyglądał nowy obiekt, który ma powstać przy fontannie.
Od około miesiąca trwają prace na ul. Wojska Polskiego w Rogoźnie. Kierowcy wciąż muszą liczyć się z utrudnieniami i tymczasową organizacją ruchu, remont ma zakończyć się do końca czerwca.
30.05.2026 r. w Parku Niepodległości w Rogoźnie odbędzie się Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali dmuchańce, pianę party, animacje i strefę relaksu dla całych rodzin.
Na Rynku w Obornikach odbyły się 29.05.2026 r. Regionalne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 50-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Obornikach. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, medale i awanse dla strażaków PSP oraz druhów OSP.
29.05.2026 r. w Obornikach kierowcy nie przejadą przez rynek, a autobusy nie zatrzymają się na głównym przystanku. Utrudnienia potrwają od godz. 7:00 do 15:00 i są związane z Regionalnymi Obchodami Dnia Strażaka.
Do powiatu obornickiego trafią środki z programu „Ochrona Zabytków 2026”. Dotacje otrzymały kościoły w Wełnie i Objezierzu. Wręczenie promes odbyło się 21.05.2026 r. w Rogoźnie.
23 i 24.05.2026 r. lądowisko w Słonawach koło Obornik zamieni się w ogromny obóz wczesnośredniowieczny. Radzim 2026 to dwudniowe widowisko z wielką bitwą, koncertami, warsztatami i pokazami życia sprzed setek lat.