fbpx

Trwa akcja pomocy dla Nikoli i jej babci

Jeszcze tylko i aż 20 tysięcy złotych brakuje do zrealizowania celu, jakim jest zebranie 90 tysięcy na pomoc Nikoli i jej babci.

Od piątkowego wieczoru trwa akcja pomocy dla 13-letniej Nikoli i jej babci. Sytuacje mieszkanek Skrzetusza w gminie Ryczywół przedstawiła Małgorzata Frydrych w programie Interwencja w Polsat News

Nikola ma dopiero 13 lat, ale przeżyła już wiele dramatów i rozczarowań, a przyszłość nie rysuje się w różowych barwach. Kiedy jej mama poważnie zachorowała, ojciec zostawił rodzinę. Po śmierci pani Danuty odrzucił spadek. W całości przyjęła go Nikola. Wówczas okazało się, że jej rodzice wzięli 60 tys. zł pożyczki. Babci dziecka nie stać, by spłacać dług, który urósł już do 90 tys. zł.- czytamy na stronie programu.

Program oglądała m.in. Dorota Figiel, która założyła zrzutkę, z której środki mają wspomóc Nikolę.

Pewnie nie podjęłabym takiej decyzji i nie założyła zbiórki w tak krótkim czasie, gdyby nie mój syn, który ściągnął mnie przed telewizor. W reportażu rozpoznał swoją koleżankę ze szkoły, z równoległej klasy. Oglądałam program i płakałam. Trzeba coś zrobić i to się musi udać - to była pierwsza myśl, która pojawiła się w mojej głowie. Jedyną osobą, o której w tym momencie pomyślałam była Ania - szefowa naszego KGW Ryczywół nad Flintą, którego również jestem członkiem.

Decyzja Figiel okazała się słuszna. Anna Nowicka od razu pojechała do pobliskiego Skrzteusza.

Nikolę rówieśnicy znają jako miłą, uśmiechniętą dziewczynę. Tak też pamiętamy mamę Nikoli - Danusię. Będąc w piątek w Skrzetuszu u Nikoli i babci stwierdziłam, że potrzebują tylko spokoju i stabilizacji finansowej, bo miłości w nich jest mnóstwo! To jest niewyobrażalne ile babcia poświęciła dla Nikoli i jak bardzo Nikola stara się, aby babcia była szczęśliwa! Pozytywne usposobienie Nikoli i jej babci zapewne wpłynęło na taką reakcję na zrzutce.pl. A skąd zrzutka? To był impuls. Chwila zastanowienia i działanie. Krótka i szybka decyzja całego KGW Ryczywół nad Flintą.

Gdy tylko miałyśmy ich zgodę, utworzylam zbiórkę. To, co wydarzyło się później to już dla mnie inna rzeczywistość - dodaje rozradowana Dorota Fiegiel. Jest godz. 09:00. Minęło 12 godzin. Na koncie mamy prawie 66 000. To jest coś tak pięknego, czego mój umysł nie jest w stanie w tej chwili ogarnąć. Jestem ogromnie wdzięczna każdemu, kto dołożył do tego wyniku swoją cegiełkę. Wierzę, że nasz cel zostanie osiągnięty a Nikola i jej babcia będą mogły spłacić kredyt i spokojnie żyć dalej, bo na to zasługują - ze łzami w oczach dodała Figiel.

Anna Nowicka dostrzegła w Skrzetuszu ogromne rodzinne ciepło:

Odkąd Nikola została tylko z babcią zauważalne było, że ta miłość jest przeogromna.Skuterem lub rowerem babcia dowoziła małą Nikolę na próby komunijne, czy zajęcia do domu kultury. Całą miłość po śmierci córki przelała na wnuczkę i odejmuje sobie od ust (co usłyszałam w piątek), żeby Nikola dobrze zjadła i miała co na siebie włożyć.

Mimo, że tyle bólu i wylanych łez, to dom Nikoli i jej babci jest bardzo ciepły i pełen miłości. A one to niezwykle wrażliwe osoby - kończy prezes KGW.

Cały materiał filmowy można zobaczyć na stronie nterwencja/PolsatNews.  Osoby, który chciałyby wspomóc Nikolę mogą to uczynic poprzez organizowaną zbiórkę na stronie Zrzutki.pl

Fot. Polsat News