fbpx

Gmina Rogoźno przekazuje mieszkańcom 18 tys. maseczek!

Gmina Rogoźno od 10 dni dostarcza swoim mieszkańcom maseczki ochronne.

To rekordowa akcja dystrybucji maseczek w powiecie obornickim. 18 tysięcy materiałów ochronnych pozwala dotrzeć do każdego domu i mieszkania. Do tej rekordowej akcji szycia zaangażowano pracowników jednostek gminnych, sołtysów oraz wolontariuszy. Dzięki współpracy tak wielu osób udało się przygotować maseczki wielokrotnego użytku dla wszystkich mieszkańców Gminy Rogoźno.

Oświadczenie w sprawie dystrybucji maseczek ochronnych na stronie rogozińskiego urzędy zamieścił burmistrz Roman Szuberski.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Rogoźno!

Od 16 kwietnia br. do odwołania, w związku ze stanem epidemii, mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.
W trosce o nasze wspólne zdrowie Gmina Rogoźno przygotowuje, poprzez pracowników jednostek gminnych, sołtysów oraz wolontariuszy, 18 tys. maseczek, które pragniemy przekazać wszystkim Mieszkańcom.
Część maseczek już została Państwu przekazana i przygotowywana jest dystrybucja kolejnych. Są to maseczki wielokrotnego użytku, które po użyciu wystarczy przepłukać wrzątkiem.
Dbajmy o siebie i naszych najbliższych w tym trudnym czasie.
Dziękuję Państwu za dotychczasowe stosowanie się do zaleceń. Jestem przekonany, że Mieszkańcy Gminy Rogoźno zdali ten trudny egzamin celująco!
Dziękuję zwłaszcza wszystkim pracownikom jednostek gminnych, przedstawicielom sołectw i wolontariuszom, którzy „zarażają” swoją pracą, pomysłami, pomocą i dobrem.
Najważniejsze jest jednak, abyśmy dbali o własne zdrowie i nasz układ odpornościowy. Dbajmy o wypoczynek, odpowiednie odżywianie i higienę. Wówczas mamy szansę nie chorować, albo choroba przejdzie łagodnie.
Maseczki można otrzymać również w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego w Rogoźnie.
W tym trudnym czasie, życzę Państwu zdrowia i wytrwałości!
Razem pokonamy koronawirusa!
 
Roman Szuberski
Burmistrz Rogoźna