Starosta Z. Kotecka: Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją Szpitala

W trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców Powiatu Obornickiego oraz Pracowników Szpitala Powiatowego w Obornikach, Powiat Obornicki zakupił kolejny sprzęt ochronny, tym razem za kwotę ponad 10 tys. zł.

Do obornickiego szpitala przekazane zostaną dziś przyłbice, 400 maseczek ochronnych (w tym 100 przekazanych bezpłatnie przez firmę Remer Plus Pana Huberta Schoenera), 100 litrów płynu i żelu do dezynfekcji, kolejne 100 jednorazowych kombinezonów ochronnych oraz kilkaset par rękawiczek ochronnych.

Oprócz tego Powiat zakupił dla personelu szpitala 50 zestawów ochrony biologicznej, w którego skład wchodzą kombinezony, półmaski, maski chirurgiczne, gogle ochronne oraz przyłbice za kwotę 8 tys. zł.

W niezbędny sprzęt ochrony – rękawiczki, płyny do dezynfekcji oraz maseczki wyposażeni zostali także wszyscy pracownicy Starostwa Powiatowego.

Łącznie Powiat Obornicki na walkę z koronawirusem przeznaczył ponad 45 tys. zł.

- Bezpieczeństwo personelu szpitala, a co za tym idzie wszystkich mieszkańców, jest sprawą priorytetową. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją Szpitala. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, związane z brakami sprzętu ochronnego dla personelu, postaramy się je na bieżąco rozwiązywać – zapewnia Starosta Obornicki, Zofia Kotecka.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież