fbpx

Trwają prace na Bielawach

Rozpoczęły się prace na obornickich Bielawach związane z przebudową dróg.

12 marca w Urzędzie Miejskim w Obornikach została podpisana umowa na przebudowę ul. Gen. F. Altera, Gen. F. Kleeberga, Gen. T. Kościuszki, Gen. S. Grota-Roweckiego i Gen. S. Taczaka wraz z kanalizacją deszczową. Od kilku dni prace wykonuje już Zakład Robót Drogowych i Melioracyjnych DROGMEL Jerzy Cegłowski z siedzibą w Borowie Młyn gm. Pobiedziska. 

To dla nas ważna chwila - mówi Piotr, jeden z mieszkańców osiedla. Czekaliśmy wiele lat, widzieliśmy niejednokrotnie zalane nasze ulice. W końcu będziemy cieszyć się z dobrych dróg i chodników.

Radna Beata Matelska wierzy w kolejne inwestycje:

Rozwijająca się epidemia koronawirusa na pewno wpłynie na zasobność budżetu Gminy Oborniki. Mam nadzieję, że pomimo tego uda nam się zrealizować jeszcze w tym roku kilka inwestycji drogowych. Tego sobie i wszystkim oborniczanom życzę.

W najbliższych czasie powinniśmy zająć się m.in. budową parkingu koło Centrum Rekreacji Oborniki - dodał Ariel Mańczak. W planach jest też przebudowa ul. Szkolnej, czy w nieco dalszej perpektywie budowa chodnika w Bogdanowie, o którą zabiegają mieszkańcy osiedla przy Kalwarii wraz z radnym Błażejem Pacholskim - dodał Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Inwestycja na Bielawach kosztuje 866 tys. zł. Prace mają zostać zakończone w lipcu.