fbpx

Koniec z przejazdami busami przez mały most?

Przejazd busów przez "mały most" wkrótce stanie się bardzo utrudniony. Gmina chce zamontować na wjeździe bramownice.

Przejeżdżające busy przez mały most w Obornikach są stałym elementem w ruchu drogowym w mieście. Czynią to głównie kierowcy z różnych stron Polski, ale co najbardziej deprymuje to fakt, że robią to często też miejscowi. To ma się zmienić. Obornicki urząd chce zamontować bramownicę. Informację o tym opublikował Urząd Miejski:

Już wiele miesięcy temu rozwiązania problemu szukał burmistrz Tomasz Szrama. Okazało się wówczas, że charakter obiektu oraz jego parametry nie pozwalają na poszerzenie części jezdnej przeznaczonej dla ruchu pojazdów. Cechy geometrii mostu oraz jego nośność nie dają możliwości jego przebudowy, tak aby umożliwić prowadzenie ruchu dwukierunkowego bez ograniczeń komunikacyjnych. Jedynym rozwiązaniem pozostało wprowadzenie blokady dla dużych pojazdów.

Aby wymusić respektowanie przez kierowców ograniczeń zdecydowano się na wprowadzenie zmiany organizacji ruchu oraz budowę bramownicy uniemożliwiającej wjazd pojazdów o wysokości powyżej 2 m. Takie ograniczenie wysokościowego wjazdu pojazdom, zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i swobodę ruchu na moście ponieważ automatycznie wykluczy z przejazdu duże busy i ciężarówki, które nie będą miały fizycznej możliwości przejazdu.

Aktualnie po trzecim już postępowaniu przetargowym, po wykonaniu dokumentacji projektowej, zasięgnięciu opinii m.in. KW Policji, KP Policji, Starostwa Powiatowego w Obornikach i zatwierdzeniu jej przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, wyłoniony został wykonawca. Termin realizacji inwestycji to 60 dni, ponieważ konieczne jest jeszcze przygotowanie i zatwierdzenie przez wykonawcę czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia prac.

Zdjęcie w artykule zostało zrobione dziś 20 marca, o godz. 16:39. Tablice rejestracyjne? PSZ...

Clipboard01 1