fbpx

W Obornikach powstaje ścieżka dydaktyczna: „Woda i Ryby”

Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb” realizuje projekt edukacyjny –  ścieżkę wiodącą od Łazienek aż na Wyspę.

W skład ścieżki „Woda i Ryby” w Obornikach wchodzi min. brama na ścieżkę edukacyjną, tablice edukacyjne, ryba gigant, gra z obracanymi elementami, wiata edukacyjna, łowostoły edukacyjne, stojak na rowery i ławki. Całkowita wartość zadania to 185.999,37 zł

Wykonawcą zadania jest Pracownia Plastyczna Studio 22 Stefana Gawrońskiego z Przyrowa.

Na terenie ścieżki planowana jest jeszcze do realizacji w  II i III kwartale 2020 ORGANIZACJA ŚWIATOWEGO DNIA OCHRONY ŚRODOWISKA – OBORNIKI; polegający na organizacji konferencji, warsztatów rodzinnych – chrońmy środowisko wodne, lekcji z przyrodą, tematycznego konkursu rodzinnego, w którym przewidziano wiele atrakcyjnych nagród.

Ścieżka dydaktyczna w Obornikach realizowana jest przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb” w ramach przedsięwzięcia, pn. „W zgodzie z naturą – prowadzenie działań ekologicznych oraz budowa ścieżek edukacyjnych na terenie Gmin: Oborniki, Rogoźno, Skoki, Kiszkowo, Gołańcz, Margonin i Szamocin” współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Osi priorytetowej 4: Środowisko, Działania 4.5 Ochrona przyrody, Poddziałania 4.5.4. Edukacja ekologiczna, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

woda i las