Radny Szymon Chmielewski na Europejskiej Akademii Młodych Liderów

W ubiegłym tygodniu ryczywolski radny Szymon Chmielewski był uczestnikiem Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi.

Było to czterodniowe szkolenie organizowane przez Fundację Kuźnica im. Hugona Kołłątaja przy pomocy Komisji Europejskiej. Głównym celem szkolenia było zwiększenie wiedzy na temat czym jest i jak działa Unia Europejska. Podczas Akademii mieszkaniec Lipy rozwijał także swoje umiejętności liderskie oraz odbywał ćwiczenia dotyczące procesów decyzyjnych, autoprezentacji czy współpracy z mediami.

Czterodniowe szkolenie zakończyło się oficjalną galą, na której obecni byli Samorządowcy i przedstawiciele okolicznych województw, pracownicy Komisji Europejskiej, a także Dyrektor przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce dr Marek Prawda. Na tej gali można było usłyszeć wystąpienia m.in. radnego z Lipy.

Organizatorzy zapowiadają współpracę z młodymi liderami przez najbliższe cztery lata. Absolwenci Europejskiej Akademii Młodych Liderów mogą liczyć na wsparcie merytoryczne, organizacyjne, a także finansowe ze strony Fundacji jak i Komisji Europejskiej.

A co o szkoleniu mówi sam zainteresowany?

Pobyt na tej akademii był niezwykłym doświadczeniem. Poznanie działania Unii Europejskiej od środka pozwoliło nam na zrozumienie działalności owej organizacji. Podczas szkolenia nawiązaliśmy kontakt z wieloma pracownikami Komisji Europejskiej, która chce nam pomagać w tworzeniu ścieżki Liderskiej - mówi Szymon Chmielewski.

Zapytany o przemówienie powiedział:

Dostałem na gali swoje pięć minut. Chciałem je bardzo dobrze wykorzystać. Pół wieczoru przygotowywałem sobie przemówienie, lecz gdy rano spojrzałem na nie, usunąłem w całości i napisałem coś od siebie, bez głębszego analizowania. Dodał też: Gdy odchodziłem od mównicy podszedł do mnie Dyrektor Marek Prawda i podając dłoń podziękował za słowa, które wypowiedziałem. To było bardzo miłe. Poczułem, że wykonałem swoja pracę bardzo dobrze.  

Na pewno udział w Akademii to spore wyróżnienie dla młodego radnego. Zdybyte doświadczenia i wiedza przełożą się na jego działania na rzecz Gminy Ryczywół, ale i Powiatu Obornickiego. 

szymon chmielewski eaml

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież