Znaleźli kości w centrum Obornik!

Podczas prac przy studzience kanalizacyjnej na ul. Powstańców Wielkopolskich w Obornikach natrafiono no kości.

We wtorek podczas prac związanych z odwodnieniem DK11 natrafiono na kości. Znleziono je przy wiadukcie na ul. Powstańców Wielkopolskich pod bardzo płytką warstwą ziemi. Wg wstępnej oceny archeologa mogą to być szczątki z X-Xl wieku. Mogło w tym miejscu znajdować się cmentarzysko. Należy pamiętać, że Warta płynęła wówczas innym korytem.

Trwają w tej chwili czynności mające na celu dokładne zbadanie kości, jak i miejsca ich położenia. 

received 2448848178769541

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież