Będzie zielona fala w Obornikach

Po interwencji Butmistrza Obornik Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad wyłączyła czasowo sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulicy Mostowej z Gołaszyńską i Szamotulską.

Burmistrz Tomasz Szrama spotkał się jeszcze przed weekendem z władzami poznańskiego oddziału GDDKiA. Celem wizyty była sygnalizacja świetlna na terenie miasta Oborniki.

Jej obecne funkcjonowanie nie spełnia oczekiwań mieszkańców naszego regionu - mówił naszej Redakcji burmistrz Szrama. Korki, które zwiekszyły się po ponownym uruchomieniu sygnalizacji, były nie do zaakceptowania. Wizyta w sidzibie GDDKiA była konieczna.

Na spotkaniu ustalono, że sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona. Tym sposobem na skrzyżowaniach ulicy Mostowej z Gołaszyńską i Szamotulską widzimy pulsujące światła. Ustalono też dalsze postępowanie w sprawie poprawy płynności ruchu w Obornikach. Ma powstać tzw. zielona fala. Pozwoli ona na szybszy przejazd DK11. Niestety odbędzie się to kosztem ulic poprzecznych. Wyjazd z nich będzie trudniejszy.

Radny Błażej Pacholski popiera burmistrza.

 

Uruchomienie zielonej fali, jak sugeruje burmistrz, może okazać się zbawieniem dla południowej części gminy, szczególnie dla mieszkańców Bogdanowa, Ocieszyna i Maniewa. Czy jednak zadowoli wszystkich? Nie sądzę. Kolejny raz widzimy konieczność przyspieszenia prac związanych z budową obwodnicy miasta w ciągu S11.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież