fbpx

Arriva o czwartkowym zdarzeniu

Arriva Bus Transport Sp. z o.o. udzieliła naszej Redakcji odpowiedź na pytania dotyczące sytuacji z czwartku 17 października.

Przypominamy, że w dniu wczorajszym, tj. w czwartek 17 października policja prowadziła akcję w całej Polsce polegającą na kontroli m.in. autobusów. Takie działania prowadziła także obornicka policja. W wyniku kontroli, aż 6 autobusów nie spełniało wymagań pozwalających na wyjazd na drogi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pismo przesłane przez Joannę Parzniewską, rzecznik Arriva Bus Transport sp.z o.o.

... w pierwszej kolejności najmocniej przepraszamy pasażerów  za wszelkie niedogodności i utrudnienia, jakie miały miejsce w dniu wczorajszym.

Opisana sytuacja była dla nas również zaskoczeniem. Wszystkie autobusy eksploatowane przez spółkę Arriva spełniają wymogi bezpieczeństwa oraz posiadają ważne badania techniczne. 

Szczegółowo analizujemy i wyjaśniamy wskazane uchybienia, by taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości. W związku z tym wzmocniona została również obsada mechaników w warsztacie w Obornikach.

W obszarze utrzymania floty spółka posiada i realizuje restrykcyjne procedury, które pozwalają na zapewnienie odpowiedniego poziomu kontroli utrzymania obecnie posiadanych i eksploatowanych autobusów.  Poza wymaganymi polskim prawem przeglądami technicznymi, każdy autobus co 8 tygodni przechodzi dodatkowy gruntowny przegląd techniczny.  Przeprowadzane są również dodatkowe audyty wewnętrzne przez wykwalifikowanych audytorów.  

W związku z nagłym wyłączeniem z ruchu 6 pojazdów, podjęliśmy natychmiastową decyzję o zapewnieniu taboru zastępczego. W efekcie błyskawicznej reakcji, w dniu dzisiejszym realizacja rozkładu jazdy odbywa się bez istotnych zakłóceń. 

Dokładamy wszelkich starań by zapewnić pasażerom jak najwyższy komfort podróży w trwającym nadal okresie przejściowym realizacji umowy, po wdrożonym w ekspresowym tempie „awaryjnym” przejęciu przewozów po rezygnacji poprzedniego operatora. 

Pierwszy okres działalności w Obornikach pozwolił na poznanie specyfiki komunikacji w Obornikach i na bazie zdobytego tutaj doświadczenia pracujemy nad tym by wraz z zakończeniem  okresu przejściowego, sytuacja taborowa ustabilizowała się, a do realizacji przewozów w Obornikach przeznaczone były docelowe pojazdy.

Okres przejściowy kończy się wraz z październikiem. Od listopada na trasach mają się znaleźć zupełnie inne autobusy. Pierwsze mają zjechać do Obornik już za kilka dni.