Wizyta Ambasadora Kazachstanu w Obornikach (foto)

Ambasador Kazachstanu w Polsce Margulan Baimukhan odwiedził w czwartek Oborniki.

Podczas wizyty w Obornikach Margulan Baimukhan spotkał się z dyrekcją obornickiego Liceum Ogólnokształcącego. Potem w sali sesyjnej rozmawiał z przedstawicielami Gminy Oborniki oraz mediami. Wizyta w Oborniakch była tez okazją do spotkania się z przedstawicielami Cech Rzemiosł, gdzie rozmawiano o przedsiębiorczości.

W spotkaniach udział brali m.in. Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk i senator Jan Filip Libicki. W Urzędzie Miejskim był także poseł Błażej Łukasz Parda:

Warto poszerzać rynki zbytu dla naszych obornickich produktów. Kazachstan leży na nowym jedwabnym szlaku z Chin do centrum Europy. Dlatego ważne jest, by pociągi przewoziły towary w dwie strony i nie jechały do Azji puste. Kazachowie doceniają nasze meble, produkty spożywcze czy materiały budowlane. Wiedzą, że jak coś jest Made in Poland to musi być dobre. Dlatego dzisiaj mogę zaapelować do przedsiębiorców, by spróbowali nawiązać współpracę handlową z firmami z Kazachstanu. A stamtąd już dużo łatwiej o ekspansję na Chiny. Po wizycie Pana ambasadora, który ma już stały kontakt z urzędem miejskim, będzie to dużo łatwiejsze.

Gmina Oborniki chciałaby nawiązać współpracę z miastem w Kazachstanie o podobnej charakterystyce. Ambasador obiecał m.in. w tym temacie pomoc.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież