Linia kolejowa Poznań-Piła ma już 140 lat

Specjalny pociąg uczcił 140 rocznicę oddania do użytku linię kolejową Poznań-Piła.

W 2019 roku mija 140 lat od oddania do użytku linii kolejowej z Poznania do Piły. Z tej okazji w sobotę, 21 września w trasę wyruszył pociąg specjalny Jubilat. Był to jeden z należących do Kolei Wielkopolskich nowoczesny Elf. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Nadwarciańska Kolej Drezynowa z prezesem Krzysztofem Springerem na czele.

W Obornikach podróżujących Elfem przywitał Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Na pasażerów i przybyłych na stację gości czekał też pyszny tort i wiele atrakcji.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież