Mieszkańcy Karolewa byli zszokowani działaniem radnych

Sołtys Robert Kita był oburzony zachowaniem radnych, którzy długo podejmowali decyzję o dofinansowaniu drogi Tarnowo-Karolewo.

Mieszkańcy Karolewa byli zszokowani postępowaniem radnych. Kilka tygodni temu Powiat Obornicki otrzymał m.in. na drogę Tarnowo - Karolewo ponad 7 mln zł środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Na sesji  rogozińska Rada miała przegłosować pomoc finansową dla Powiatu w wysokośi 1 mln zł. To dżentelmeńska umowa przy inwestycjach powiatowo-gminnych.

Tuż po ogłoszeniu wyników o dofinansowaniu inwestycji drogowych wszyscy się cieszyli, udostępniali na swoich profilach wiadomość, a potem? Okręcili kota ogonem! - mówił nam sołtys Robert Kita o radnych. Na tę drogę czekamy już wiele lat. Kiedy pojawiła się taka okazja to oni nagle przestali chcieć budować tę drogę. Swoje usłyszał ode mnie radny z mojego okręgu. - mówił zbulwersowany sołtys.

Radny Sebastian Kupidura wyjaśniał, że po prostu radni chcieli udzielić dofinansowania w mniejszej kwocie. W domyśle chodziło o zachowanie środków, któe pozwoliłyby na budowę innej jeszcze drogi gminnej. Wsparcie jednak mniejszą kwotą Powiatu oznaczałoby koniec inwestycji! Wicestarosta Waldemar Cyranek jasno przedstawiał sytuację. Samorządy dzielą się kosztami po 50%. Brak takiej decyzji oznaczałoby wycofanie się Powiatu Obornickiego z budowy drogi. Ostatecznie radni zagłosowali za przyjęciem uchwały o wsparciu Powiatu Obornickiego całą kwotą, czyli 1 mln zł.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież