80. rocznica wybuchu II wojny (film)

Młodzi oborniczanie w w wyjątkowy sposób obchodzili tegoroczny powrót do szkół.

2 września, dzień uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego połączony był w tym roku z wyjątkową rocznicą. Uczniowie obornickich szkół, wraz z władzami samorządowymi wspominali tragiczne zdarzenia sprzed 80 lat – wybuch II wojny światowej.

Z tej okazji w Parku Niepodległości odbył się uroczysty apel. W przemówieniu Zastępcy Burmistrza Obornik Piotra Woszczyka podkreślano konieczność zachowania pamięci, to ona jest bowiem gwarantem pokoju na świecie. Sekretarz Krzysztof Nowacki opowiedział zaś młodym jak w Obornikach wyglądał wrzesień 1939 roku.

Wystawę poswięconą wydarzeniom z przed 80 lat można obejrzeć na obornickim Rynku - zaproszenie youtube.com/eoborniki.

Uroczystość prowadził Kierownik Biura Promocji i Sportu Krzysztof Sroka.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież