Będzie droga z Obornik do Uścikowa

Powiat Obornicki otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 3 mln zł na budowę drogi z Obornik do Uścikowa.

1630 metrów drogi przebuduje Powiat Obornicki na odcinku Oborniki - Uścikowo. W dniu wczorajszym Urząd Wojewódzki ogłosił listę inwestycji, która ma otrzymać dofinansowanie. Znalazła się na niej m.in. droga powiatowa nr 2050, a dokładniej jej odcinek od ul. Szamotulskiej w Obornikach skrzyżowania w Uścikowie (na zdjęciu). Kosztorys inwestorski wynosi 3.657.065,23 zł brutto. Powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 80%, czyli 2.925.625,00 zł brutto.

Pierwotnie planowano przebudowę drogi powiatowej nr 2050P na odcinku Objezierze-Wymysłowo-Uścikowo (do DW187). Jak wyjaśnił wicestarosta Waldemar Cyranek ze względów na potrzebę uregulowania statusu prawnego kilku nieruchomości złożono na razie wniosek na krótszy odcinek. Odcinek od Uścikowa (skrzyżowanie na zdjęciu) ma być budowany przy składaniu kolejnego wniosku o dofinansowanie. 

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież