fbpx

Nowy operator obornickiej komunikacji - wywiad!

Arriva Bus Transport Polska podpisała dziś umowę na świadczenie usług komunikacyjnych przez najbliższy rok na terenie Gminy Oborniki z komunikacją do Rogoźna i Szamotuł.

Do podpisania umowy doszło zaraz po sesji nadzwyczajnej w dniu 24.07. Ze strony Gminy Oborniki podpis złożył burmistrz Tomasz Szrama, a firmę Arriva reprezentował pan Grzegorz Janoska.

Menadżer Arriva zapowiedział szybkie działania na rzecz przywrócenia w Obornikach komunikacji. Autobusy mają obsługiwać wszystkie trasy od 29 lipca.

Szybka decyzja firmy Arriva na realizację komunikacji w Obornikach to spore wyzwanie logistyczne, obornicką komunikację czeka trzymiesięczny okres przejściowy. Przedstawiciel firmy zapewnia, że po tym czasie w Obornikach będą jeździć pojazdy zgodne z do tej pory obowiązującymi standardami, do tej pory ściągnięte będą autobusy z innych miast. Będą to głównie autobusy wysokopodłogowe, dedykowane do ruchu podmiejskiego.

 

 

UWAGA, jeżeli nie widzicie Państwo filmu, oznacza to, że nie została potwierdzona zgoda na pliki cookis, niezbędne do prawidłowego wyświetlania całej zawartości portalu!

Zapraszamy do oglądania pozostałych filmów na naszym kanale yotube.